Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Adrasan’da Görmeniz Gereken 5 Yer
#1
Adrasan, Türkiye’deki meşhur turistik yerlerden biridir. Adrasan, Antalya İli, Kumluca İlçesi’nde tek köydür. Henüz ufak köy ve mezralardan meydana gelen Adrasan, 2,5 km uzunluğundaki kıyı şeridi süresince uzanmaktadır – fazlası kum ve çakıl plajıdır. Adrasan’ın bu kıyı kesiminin yerleşim yerleri, birden fazla otel tipi otel, daire ve lokanta ile nerdeyse yanlızca turizm sektörüne adanmıştır. İç bölgelerde görülen tarımsal etkinlik, ova alanlarında ve ayrı olarak yerleşim bölgelerinde de görülebilir.

Adrasan’da gezilecek yerler rehberimizi izleyerek ehemmiyetli mekanları tanıyabilirsiniz.

Adrasan Koyu
Üç yönü dağlarla çevrili açık denizi olan sert rüzgarların bulunmadığı Adrasan Koyu’nun, mükemmel tek havası vardır. Hava defa sıcak ya da soğuk olması, bu koyda gezmenize mani olmuyor. Bilhassa aile ile tek tatil planlanıyor ise kesinlikle gezilmesi lüzumlenen tek mekandır. Bu limanda balıkçılık ve mavi yolculuk teknelerinin uğrak noktalarından biri durumuna gelmiştir. Peki, Adrasan Koyu nerede: Antalya, Kumluca’ya bağlıdır.

Gelidonya Burnu
Likya yolunun üstünde, Akdeniz’in en uç noktası olarak malum Gelidonya Burnu, tek tabiat harikasıdır. Güzel tek manzarada dinlenip, tek şeyler atıştırmak isteyen tatilcilerin uğrak noktalarındandır. Gelidonya Burnu’nda tek Fenike batığı yer almaktadır. Bu batığın 3500 sene evveline dayalı bir geçmişi bulunmaktadır. Burada bulunan Gelidonya Feneri, gezilmesi lüzumlenen, güzel resimlerin kaynağı olabilecek mekanlardan biridir. Bu manzarayı kaçırmayın, derim.

Suluada
Maldivler’e gidecek kadar paranız yok ise Suluada tam size göre. Içinde tatlı su barındıran tek ada olma özelliğiyle kendisine haran tek bırakan tek görünümü bulunmaktadır. Burada yapılacak olan gezilerde tek tur firması uygulanması, her yerin gezilmesi için henüz iyi olacaktır. Hijyenik su içinde ufuk ile bir araya getiren mavilik bu güzel manzaranın keyfini bitimine kadar çıkarmalısınız.

Adrasan Sahili
Temiz, dalgasız ve duru tek Adrasan Sahili’nde güzel tek tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Burada yer işletmelerin ücretleri başka tatil beldelerine göre uçuk değildir. Sahilin içinde ücretli şezlong kiralanabilmektedir. Güzel tek denize sahip olsa kumsalın temiz olduğunu söylemek doğru olmaz. Bilhassa izmarit ve süratli tüketilen meşrubat kutuları sahilin her doğrultusunda görülebilmektedir.

Musa Dağı
Likya yolu üstünde, antik yerleşim harabelerinin yer aldığı ve tabiat yürüyüşleri için çokça seçenek edilen bu dağı, kesinlikle gezmelisiniz. Defa sakin olduğundan kaynaklı, insana kendi kendine tek huzur vermektedir. Deniz seviyesinden 400 metre kadar yüksekte yer almaktadır. Buraya yapılacak tek gezide havanın vaziyetine ilgi edilmesi gerekir: Bilhassa yağmurlu havalarda buraya tek gezinin yapılmaması tavsiye olunur.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi