Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Antalya’da Gezip Görülmesi Gereken Yerler
#1
Türkiye’nin beşinci en kalabalık kenti olan Antalya deniziyle ve gezip görülmesi lüzumlenen yerleriyle tek tatil cennetidir. Her sene yerli ve ecnebi ziyaretçi akınına uğrayan Antalya M.Ö II. Attalos doğrulusunda heyetmiş ve M.Ö 77’ de Roma topraklarına katılmıştır. Sizin için Antalya’da gezip görülmesi lüzumlenen yerler ile ilgili 5 malumat topladık.

Hadrianus Kapısı
Bugün üç kapılar diye de hatıralan Hadrianus Kapısı M.S 130 seneninde Roma imparatoru Hadrian doğrulusunda yaptırılmıştır. Henüz Kaleiçi’nde yer almaktadır ve Antalya’nın sembolü durumuna gelmiştir. 3 gözü olan kapının içerisinde tek de Latince tek kitabe bulunmaktadır. İçerisi nerdeyse bütün uygarlığın izlerini taşımaktadır. Hadrianus kapısının levhasında Antalya’da yetişmiş olan çiçeklerin kabartmaları bulunmaktadır. İmparator ailesinin mezarlarından şu zamana kadar yanlızca kitabeleri kalmıştır.

Düden Şelalesi
Düden Şelalesi, Aşağı Düden ve Yukarıya Düden olmak suretiyle ikiye ayrılır. Yukarıya Düden Şelalesi piknik kısmı olarak kullanılabilmektedir. Düden Şelalesi’ni ziyaret eden tek şahıs huzur ve ferahlık hissetmektedir. Kentin o ağır temposundan kurtulmaktadır. Sabah 8’ de ziyaretçilerine açılan şelale akşam 20:00 da kapanmaktadır. Girişi için küçük tek ücret ödeyerek rahatlığın tadına varabilirsiniz.

Konyaaltı Plajı
Antalya’nın en ehemmiyetli plajlarından biridir. Tahminen 8 km uzunluğa bulunduran plaj derince tek yapıya sahiptir. Muhtelif spor alanlarını da barındıran plajın ücretli ve fiyatsız bölümleri bulunmaktadır. Sizde yazın sıcağından bunaldıysanız kendinizi denizin serin sularına bırakabilirsiniz. Türkiye’nin en ehemmiyetli turizm kaynaklarından olan plaja ulaşım otobüslerden ya da dolmuşlardan sağlanıyor.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi