Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Forum Kuralları
#1
Her ne kadar forum yöneticileri ya da moderatörleri bütün iletileri denetleyerek uygun olmayan iletileri ayıklayıp silmek için çalışsalarda yinede bütün iletileri incelemek bizim açımızdan olanaksız olabilir.

1-) Bütün üyelerin kaideleri okuyup kabul ettikleri varsayılır. Yeni mensup olunması yada kaidelerden haberder olunmaması, kaideleri ihlal etmek için geçerli tek sebep değildir. Kaide listesi devre devre güncellenir ve azalar periyodik olarak kaide listesini gözden geçirmelidirler.

2-) Siteye mensup olan bütün kullanıcılar kendiliğinden yetkileri hudutlarındaki bütün bölümlere erişim kazanırlar (Özel olarak sınırlandırılmış yönetici,vip gibi kullanıcıları kısımları hariç!).

3-) Forum’a gönderilen mesajlardan ilk olarak ileti sahipleri sorumludurlar. Forum yöneticileri başkalarının ileti ya da konularından mesul tutulamazlar. Fakat yasal nedenlere bağlı herhangi bir şikayet halinde, yetkililer bilgilendirildiği takdirde alakalı tertip etme yapılır. Illegal herhangi bir muhtevası forumda yayımlamak mutlaka yasaktır. Illegal program (warez, crack, serial vb.) ve müzik (mp3, video klip vb.) paylaşımı yapmış üyelerin hesapları pasif duruma getirilir. Yorumlama yapmadan iletileri silme, tertip etme, taşıma yada forumda muhafaza etme hakkı kendimize aittir.

4-) Okunabilirliği ve forumun işlevselliğini zorlaştırabilecek, görüntü kirliliğine sebep olabilecek birçok yazı stilinin-renginin, grafiğin, ileti biçimlendirmesinin tüketimi yasaktır. Lütfen bütün devasa harflerden meydana gelen mevzu başlıkları kullanmayınız.

5-) Her azanın tekilce tek hesabı olabilir. Azalık, istenildiği anda iptal ettirilebilir. Azalık iptali için forum yöneticilerine kalifiye ileti yolu ile ulaşmanız gerekmektedir. (10 mesajdan daha çok iletiye sahip üyelerin azalık iptali talep etmesi halinde, sitenin yöntem özelliklerinden ve forumda çöp ileti barındır istememizden kaynaklı bireyin e-posta adresi ve verilen şahsi bulgular silinir, hesabı pasif duruma getirilir, iletileri sistemde tutulur)

6-) Türkiye Cumhuriyeti ve İslamiyet karşıtı bütün materyallerin tüketimi yasaktır (Yazı, simgefotoğraf, ses dosyası, video, flash animasyon...).

7-) Ayrımcılığa sebep olabilecek, bilhassa de politik ve dini muhtevalı tartışmalarda bulunmak yasaktır.

8-) Kimi forum ve alt forumların kendilerine has kaideleri yada ilgi edilmesi lüzumlenen noktaları vardır. O forumlara ileti gönderilmeden evvel bu kaideler okunmalıdır. Sabitlenmiş bütün konulara göz atmanız önerilir.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi