Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bolu Ücretsiz Kamp Alanları
#1
Merhabalar, sevgili kamp severler bu yazımız’da sizlere Bolu Fiyatsız Kamp Alanları nereleridir bundan bahsedeceğiz. Tabii güzellikleri ile görenleri kendine hayran bırakan Bolu, Karadeniz bölgesi’in batısında kalan tek şehirdir. Bolu’ya her sene yüzbinlerce şahıs hem tatil emelli hemde iş için sıklıkla uğramaktadır. Bizde kampçıların Bolu’da kamp yapmaya gidebilecekleri tek liste hazırdladık. İşte o listemiz;

Yedi Göller Mili Parkı / Bolu Merkez
Bolu’ya gidipte Yedigöller Ulusal Parkı’nda kamp yapmadan mutlaka dönmeyin. Hem ferah tek soluk alıp hemde doğanın bütün güzelliklerinden faydalanabileceğiniz tek alan olan Yedigöller Ulusal Parkı, Bolu’nun 42 km kuzeyinde yer almaktadır. Birbirinden değişik 7 gölü içinde barındıran park ismini bu 7 gölden almaktadır. Kamp bölümünde içme suyu,tuvalet ve elektrik gibi olanaklar mevcut. Noktaya ulaşım arabasız gitmek ne yazık ki zor. Otostop çekerek gidebilirsiniz çoğu kampçı bu yolla ulaşım sağlıyor.


Pürenli Yaylası / Mudurnu
Bolu kamp alanları arasında sıkça seçenek edilen tek başka kamp kısmı olan Pürenli Yaylası nihai senelerde ön tasarıya çıkıyor. Sakin ve suskunluk arayan bütün kamp severleri mutlaka Pürenliş Yaylası’na çağrı ediyoruz. Hafta sonu dahi defa çok yoğunluk olmayan Pürenli Yaylas’ında kuş sesleri ve su sesinin huzur dolu olduğunu hissedeceksiniz. Kötü yanı şu ki arabasız gitmek ne yazık ki olası değil ve yayla yoluna girdikten ardından tahminen olarak 10km patika yol gitmeniz gerekiyor. Yükselti 1500’e yakın gündüzleri sıcak geceleri ise soğuk tek havası var o yüzden önlemlerinizi alarak gitmenizi tavsiye ediyoruz. Alanda hiç tek bakkal ve kuruluş bulunmuyor ve telefonda oldukça az çekiyor.

Sülüklü Göl / Mudurnu
Sülüklü göl, mevki halkının ismi ile sarıgölcük, Sülüklü göl doğa parkı Batı Karadeniz’in en görkemli güzelliklerinden birisidir. Bolu Kamp Alanları dendiğinde ilk akla gelen yerlerden birisi olan Sülüklü Göl, yürüyüş ve kamp ve başka tabiat aktiviteleri için en en uygun yerlerden birisidir. Telefonların dahi çekmediği Sülüklü Göl’de her şeyden uzaklaşarak doğa’da iş ve okul gibi streslerden uzak tek kaç gün geçirebilirsiniz. Mevki geceleri epey soğuk bulunduğu için yanınıza tulumlarınızı almayı unutmayın.

Karagöl Doğa Parkı / Kıbrısçık
Sonbahar aylarında bilhassa seçenek edebileceğiniz Bolu Karagöl Doğa Parkı bolu fiyatsız kamp alanları dendiğinde akla gelen uğrak kamp meydanlarından birisidir. Bölgede çoğu kampçı görebilirsiniz şaşırmayın. Doğanın vermiş bulunduğu sakinlik kuş sesi ile huzur dolu zamanlar yaşayabileceğiniz parkta güzel tek kamp geçirebilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi