Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Çadır kampı nerede yapılır?
#1
Merhaba sevgili tabiat severler, bu yazımızda kamp inşa etmeyi seven ve çadır kampı nerede yapılır? Sorusunun yanıtını arayanlara yardımcı olmak için bu yazıyı hazırladık. Türkiye içinde yolcu isteyip kalabalıktan kaçmak isteyenler için bu yazımız tam da size göre.
Türkiye’nin Gözde Kamp Yerleri
Kabak Koyu / Fethiye
Kabak Koyu, Fethiye merkeze 33 km mesafede olan, dünyanın savunma altına alınan 100 dağı içerisinden birisi olan Babadağ’ın eteklerinde nebat detaylılığı ve yaban yaşamı ile kampçıların uğrak noktasıdır. Kabak Koyu’nda yeme içme ile ilgili hiçbir külfet yaşamazsınız. Bölgede birçok yiyecek ve meşrubat mevcut. Konaklama için çok sayıda kamp kısmı ve bungalov haneler mevcut.
Akyaka / Muğla
Muğla’nın eşi benzeri olmayan güzelliklerinden birisi olan Akyaka orman kamp kısmı, her kampçının kesinlikle gidip görmesi ve kamp yapılması gerekliliğini düşündüğümüz yerlerden birisi. Kampta hem tabiat eşliğinde olayım hatta birçok faaliyeti yapayım diyorsanız, Akyaka Orman Kam Kısmı tam da size göre! Kamp kısmı içinde 8 koy bulunuyor ve tüm koylardan denize girebiliyorsunuz. Kamp bölümünde yeme içme ve abiye, bulaşıkhane gibi çoğu imkanda bulunuyor.
Çobankaya / Uludağ
Bursa’nın en fazla seçenek edilen kamp meydanlarından birisi olan Çobankaya kamp kısmıeşi benzeri olmayan tabiatı ve kampta uygulanabilecek etkinlikleri vasıtası ile sık seçenek edilen kamp meydanlarından biri. Kamp alanına ulaşım epey basit ve güzel. Teleferik kullanarak Bursa’yı ayaklarınızın altına alarak gidebilir ya da kendisi aracınız ile kamp alanına ulaşabilirsiniz. Kamp alanına yakın olan Bakacak’tan Bursa manzarasına karşı çayınızı içebilirsiniz. Trekking sevenler için Bakacak girişinde derhal sağda tespit edilen merdivenli patikadan aşağı inerek 40 dakikalık zorlu tek yürüyüş ertesi kendinizi serin şelaleye atabilirsiniz. Elektrik, su, abiye ve yeme içme gibi bütün olanaklar kamp bölümünde mevcut.
Gökova / Muğla
Gökova Muğla’nın Bodrum kazasında tespit edilen, yemyeşil yamaçların arasında saklanan birden fazla koyu ile ziyaretçilerini kendisine hayran bırakan tek kamp alanıdır. Ülkemizde kamp kısmı olarak en derli toplu ve donanımlı tesislerinden birisi olan Gökova Orman Kamp kısmı 300 çadır ve karavan kapasitesi ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Bölgede elektrik, abiye, duş, bulaşıkhane, çeşme ve büfe gibi birçok imkanda mevcut.
Suuçtu Şelalesi / Bursa
Bursa’nın Mustafa Kemal Paşa kazasına bağımlı olan Suuçtu Şelalesi ziyaretçilerini tabiatı ile büyülüyor. Piknik alanları ve mükemmel kahvaltıları ile ünlü olan Suuçtu Şelalesinde kamp inşa etmek epey zevkli. Bilhassa hafta sonu ailelerin sık uğradığı yerlerden birisi olan Suuçtu Şelalesinde kamp yapmaya hüküm verdiyseniz, hafta içi gitmenizi tavsiye ederiz.
Salda Gölü / Burdur
Burdur ilinin Yeşilova kazasında tespit edilen Salda Gölü, son zamanlarda epey tanınmış tek kamp alanı. Mavinin bembeyaz kumlar ile birleşerek meydaan getirdiği şaşırtıcı görüntü tanınmış olmasının en devasa sebeplerinden birisi. Kuruluş belediye doğrulusunda işletildiği için epey makul ücrete kahvaltı ve ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz. Alanda fiyatsız tek şeklinde kamp atabilirsiniz amamevki sit kısmı bulunduğu için yasak olduğunu belirtelim. Tek gece birden jandarma doğrulusunda çadırlarınız kaldırılabilir. Ama Yeşilova Belediyesinin Doğa Parkı’nın orada makul ücrete kamp yapabilirsiniz.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi