Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Beyşehir Karaburun Plajın’da Kamp
#1
Sizlerle bu gün Konya’mızın seçkin kazası Beyşehir’i anlatacağım. Beyşehir gölü Türkiye’nin en devasa tatlı su gölü ve birçoğunuz haritada görüyorsunuz ama buranın tabiatı ile ilgili çoğu bireyin fikri bulunmamakta. İnanın o defa tanınmış Yedigöller kadar güzel ve kalifiye tek yer. Bilhassa iç Anadolu ilçesinde kamp yapmış arkadaşların net gelmesi lüzumlenen bölge. Beyşehir Konya merkeze 85km mesafede ulaşımı defa basit tek kaza merkezde otel oteller tespit edilen bu ilçede Merkezde dolaşmak dilerseniz yürüyerek bütün tabii güzelliklerini görerek gezmeniz mümkün. Merkezde bilhassa EŞREFOĞLU CAMİİ ve YAKAMANASTIR net görün.

İlçenin en güzel yanlarından biride Antalya’yı aratmayan tek plaja sahip olması, bu plaj etrafında wc, duş gibi esas ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz olanaklar var. Plaj bölümüne vasıta ile ulaşım yapması henüz makul köy otobüslerinin yakınından geçtiği plaj bölümü aracınız yok ise size az işkence olabilir. Fakat güneşin doğuşu ve batışı sırasında göl ile meydana gelen dansı inanın bu eziyete kıymetayrı olarak ziyaretçisi defa bulunduğu için yolda otostop ile gitmeniz de basit olacaktır. Google KARABURUN PLAJI yazarsanız sizi nokta atışı plaja götürecektir fakat yeniden de kısaca tanım etmek icabında Beyşehir’den külüstür Antalya yolunu izleyerek 15 km kadar düz gittikten ardından sağa Yeşil dağ yönüne döneceksiniz ve ilk gelen sağ da kamp tabelası esasen görürsünüz bu tabelayı takip faktörüz yeterli.Kamp kısmı girişinde güvenlik mevcut. Plaja geldik derseniz sizi yönlendireceklerdir fakat plaj olmasa da gerçekleşir görünümü kafi ayrı olarak ağaçlık olsun orman istiyorum diyorsanız aynısı güvenliğe bu vaziyeti ifade ederek dilediğiniz yere ulaşabilirsiniz. Güvenliği göremediniz diyelim güvenlik kulübesi esasen yolun kenarında o kulübeden sola dönerseniz plaja ulaşırsınız ki tabelalarda var, düz gidip ilk gelen çeşmeden sağa girerseniz ormanlığa ilerlersiniz ilk çeşme demişken ormanlık bölgede suyu bu çeşmeden karşılayacaksınız kamp attığınız yerle uzak değil fakat yanınızda şişeniz olsa iyi olur. Ayrı olarak bu göl etrafında çoğu kamp yeri henüz var YEŞİLDAĞ İSKELE ve YENİŞARBADEMLİ benim en sevdiğim doğasıyla huzur veren size de hitap edecek tek tabiat harikası buralar bir miktar henüz tabiat ile iç içe olan suskun yerler.


Yeşil dağ köyünden iskele mevkiine yönlendiren tabelayı takip ederseniz sizi geldiğinize pişman etmeyecek tek tabiat harikası ile karşılaşırsınız Ben insanlardan uzak olayım yanlızca tabiatı dinleyeyim derseniz size ufak tek tavsiyem Yeşil dağ iskelesinde balıkçılardan size adaya geçirmelerini isteyin fiyatı ışığıında geçtiğiniz ada size tabiatı iliklerinize kadar yaşamanıza yardımcı olacaktır. Bu mevki doğanın huzurun size en iyi şeklinde hissettirecektir. Yenişarbademli ise orman kampını seve tırmanma trekkingci arkadaşların gidip görmesi lüzumlenen yüksek rakımda çadır kurup çam kokularıyla sarhoş olmak isteyen birinin arayıp bulamayacağı tek rota.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi